Namiot profilaktyczny na Jarmarku Świątecznym

W dniu 11 grudnia br. odbył się Michałowicki Jarmark Świąteczny, na którym można było poznać lokalnych producentów żywności, ozdób świątecznych, itp.

W ramach tego eventu mieliśmy okazję zatrzymać się przy Namiocie Profilaktycznym, którego ideą była nie tylko świetna zabawa, ale i pokazanie uczestnikom ważnych rzeczy.

Prowadzono zajęcia profilaktyczno-integracyjne z wykorzystaniem alko lub narko gogli, pokazywano jak wygląda świat po zażyciu substancji niebezpiecznych – alkohol, narkotyki, dopalacze. Tym samym pokazano, że świat jest piękniejszy i bardziej wartościowy bez niepotrzebnych wspomagaczy.

Poza zabawami dla uczestników, zostały przeprowadzone profilaktyczne pogadanki, w czasie których przedstawiono gablotę z atrapami dopalaczy. Uczestnicy eventu otrzymali gadżety: plecak z hasłem profilaktycznym lub mini torbę, opaskę z hasłem profilaktycznym, kolorowankę, piórnik do kolorowania, ulotkę.

Namiot Profilaktyczny został sfinansowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.