Zapraszamy na szkolenie dla rodziców i pedagogów „Czy wiem, co moje dziecko robi w wirtualnym świecie ?”.

Informujemy, że w dniu 30 września 2019 roku (poniedziałek) w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Klubu Seniora w Masłomiącej (ul. Tadeusza Kościuszki 11, 32-091 Masłomiąca) odbędzie się bezpłatne szkolenie skierowane do rodziców i pedagogów zamieszkujących teren naszej gminy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze.

Na szkoleniu zobaczysz konkretne przykłady stron, filmów, patotreści. Omówiony zostanie kontent kanałów YOUTUBE zagrażający prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Zapoznasz się z przykładem „dobrych dymów” oraz kanałów, które są oflagowane. Prowadząca omówi kwestie związane z dostępem do cyberporno przez dzieci i jego skutkami na rozwój. Przedstawi challenge, gry i strony internetowe zagrażające bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu ich użytkowników. Podczas szkolenia poznasz również najpopularniejsze
i najszybciej rozwijające się aplikacje oraz serwisy m.in. DeepNude, TikTok, Steam, DLive, OmeTV, FaceApp, Tinder, Insagram czy Omegle. Przedstawiony zostanie fenomen ich popularności, mechanika działania i grupy docelowe.

Warsztaty poprowadzi pani Katarzyna Kudyba- medioznawca, pedagog, profilaktyk, psycholog, absolwentka studiów Socjal Media&Content Marketing. Jest wieloletnim praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Prowadzi szkolenia i warsztaty profilaktyczne w szkołach na wszystkich szczeblach edukacji, które są skierowane do nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców i uczniów. Jej wykłady boleśnie uświadamiają dorosłym, że często nie mają pojęcia w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci już od wczesnego dzieciństwa.

Organizatorem szkolenia jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach oraz Zespół Interdyscyplinarny w Michałowicach w ramach realizacji zadań gminy wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której można dokonać kontaktując się z Panią Moniką Łopatowską- Zastępcą Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego w Michałowicach(tel. 516 129 092, mail: mlop@michalowice.malopolska.pl)

bezplatne_warsztaty_dla_rodzicow_przemoc_wrzesien_2019.docx