Dziękujemy za udział w Akcji Krwiodawstwa w gminie Michałowice.

Centrum Wolontariatu w Michałowicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach dziękuje za ogromne zainteresowanie i tak liczny udział w akcji krwiodastwa, która się odbyła w dniu 20 grudnia 2020 roku w Masłomiącej.

Na akcje przyszło ponad 60 osób, a krew udało się pobrać od 42 osób. To cudowny wynik, za co dziękujemy wszystkim mieszkańcom i nie tylko. Wśród osób oddajacych krew były również osoby z okolicznych gmin. W imieniu potrzebujących osób, bardzo dziękujemy.

Dziękujemy szczególnie strażakom z OSP Więcławice i OSP Wilczkowice którzy licznie do nas przybyli by wspomóc akcję.

Dziękujemy również pracownikom punktu krwiodawstwa za energie, uśmiech i trzymanie ręki na pulsie, aby każda osoba oddająca krew czuła się bezpiecznie.

Przy okazji akcji odbyła się zbiórka na rzecz mieszkańców Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Krakowie. Dzięki wspaniałym wolontariuszom m.in Pani Małgorzacie Sobula, Pani Karolinie Żemło udało się zebrać artykuły higieniczne i słodycze dla potrzebujących.

Dziękujemy również Pani Sołtys Masłomiącej Dorocie Dąbrowskiej za pomoc w organizacji i aktywne uczestnictwo w akcji oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom.

Akcja krwiodawstwa w Michałowicach pokazała, że naprawdę jest dużo osób chcących pomagać, a dobre serca są wśród nas.

Centrum Wolontariatu w Michałowicach z pewnością zorganizuję jeszcze niejedną akcje krwiodawstwa na terenie naszej gminy, gdyż zapotrzebowanie na krew jest bezcenne szczególnie w obecnych czasach epidemii.